ДПА

Державна підсумкова атестація

Наше опитування
В якому класі ви навчаєтесь? ?
Міні-чат
Статистика

Державна підсумкова атестація 2019

  • Раді вітати вас на нашому сайті, тут ви можете швидко і легко підготуватись до Державної підсумкової атестації, затративши мінімум зусиль та часу.

  • До ваших послуг найпопулярніші збірники завдань державної підсумкової атестації за кілька останніх років, затверджені Міністерством освіти і науки України, та відповіді до них

  • Ми оновили дизайн, та додали безліч нових відповідей та функцій. Наша команда щодня працює над покращенням сайту, що дозволить вам в короткий термін підготуватись до підсумкової атестації - ДПА та здати її на відмінно.

Усі диктанти
23:28
1. Найглибший рекорд Києва - Диктант ДПА 9 клас 2017, Авраменко

  Станція метро «Арсенальна» може похвалитися титулом най­глибшої у світі. Береги Дніпра в цьому місці настільки високі, що інженерам довелося сягнути позначки в рекордні сто п’ять метрів, так що мандрівка ескалаторами займає близько п’яти хвилин. Утім, уражає тут навіть не так глибина, як інженерна винахідли­вість. Що робити, якщо таких довгих ескалаторів просто не існує? Кияни довго думали й нарешті запропонували, здавалося б, не­реальний план: розбити спуск на дві частини, а між ними побу­дувати проміжний вестибюль.

  Але тоді постала ще одна проблема: як між двома виритими котлованами розмістити будівельників, які б зводили цей вести­бюль. І знову з’явилося революційне рішення. А якщо збудувати вестибюль на поверхні, а потім спустити його на потрібну глиби­ну? Такого у світі раніше ще ніхто не робив.

  Коли кияни побачили гігантське залізобетонне кільце вагою понад три тисячі тонн, жартівливо назвали його величезною склянкою. От тільки команді фізиків, хіміків і геодезистів було не до жартів. Для надійності вони провели спеціальне заморожування ґрунту, довкола конструкції вирили сотні міні-свердловин і за­лили в них хлорид кальцію. І вже в листопаді 1960 року кияни вперше випробували найглибшу станцію у світі.

176 слів                                                                                               А.Акуленко

 
Категорія: ДПА 9 клас - диктанти 2017 О. Авраменко | Переглядів: 17597 | Додав: admin_dpa | Рейтинг: 3.4/9