ДПА

Державна підсумкова атестація

Наше опитування
ДПА - Державна підсумкова атестація 2016 якого предмету не вистачає найбільше? ?
Міні-чат
Статистика

Державна підсумкова атестація 2019

  • Раді вітати вас на нашому сайті, тут ви можете швидко і легко підготуватись до Державної підсумкової атестації, затративши мінімум зусиль та часу.

  • До ваших послуг найпопулярніші збірники завдань державної підсумкової атестації за кілька останніх років, затверджені Міністерством освіти і науки України, та відповіді до них

  • Ми оновили дизайн, та додали безліч нових відповідей та функцій. Наша команда щодня працює над покращенням сайту, що дозволить вам в короткий термін підготуватись до підсумкової атестації - ДПА та здати її на відмінно.

Усі диктанти
21:31
4. Заповідна Царичанщина

  Коли стоїш над урочищем Лелія, неподалік райцентру Царичанки, перехоплює дух. Трьохсотлітні оборонні вали, споруджені ще запорозькими козаками на перепону нападникам, поросли степовими травами й перетворилися на мальовничі кручі. Унизу розкинувся дубовий гай. Місцеві жителі кажуть, що ця місцина багата на рослини, які занесені до Червоної книги.
  Під самим райцентром, посеред степу, є дивовижна гора Ка- литва. Кажуть, то скупчення породи, принесеної сюди здалеку потужним льодовиком мільйони років тому. Ентузіасти засадили гору гектарами акації, перетворивши пам’ятку природи на пам’ятник людському завзяттю.
  А поблизу села Гупалівки, на берегах річечки Заплавки, розкинувся заповідний парк, один із найбільших в Україні.
Ще одна заповідна територія Царичанщини створена не природою, а людьми. Де береги штучного водного каналу, який через забруднення тепер перетворено на рекреаційну зону. Місцеві ентузіасти зарибнили канал. Мальки риби, випущені у воду, уже повиїдали бруд і водорості в майже п’ятдесятикілометровій зоні. Вода знову чиста, приваблює відпочивальників і рибалок.
  На Царичанщині мріють про створення великого національного ландшафтного парку вздовж Орелі — річки, яка колись уважалася найчистішою в Європі.
161 слово                                                                                                                                       За Ю. Рацибарською

 

Категорія: ДПА 9 клас - диктанти 2017 О. Авраменко | Переглядів: 9113 | Додав: admin_dpa | Рейтинг: 4.0/5