ДПА

Державна підсумкова атестація

Наше опитування
В якому класі ви навчаєтесь? ?
Міні-чат
Статистика

Державна підсумкова атестація 2019

  • Раді вітати вас на нашому сайті, тут ви можете швидко і легко підготуватись до Державної підсумкової атестації, затративши мінімум зусиль та часу.

  • До ваших послуг найпопулярніші збірники завдань державної підсумкової атестації за кілька останніх років, затверджені Міністерством освіти і науки України, та відповіді до них

  • Ми оновили дизайн, та додали безліч нових відповідей та функцій. Наша команда щодня працює над покращенням сайту, що дозволить вам в короткий термін підготуватись до підсумкової атестації - ДПА та здати її на відмінно.

Усі диктанти
00:17
2. Музей Миколи Пирогова - диктант ДПА 9 клас 2017 українська мова

  Національний музей-садиба Миколи Пирогова розташований у південно-західній частині міста Вінниці. Саме тут, у мальовничій садибі Вишня, протягом останніх двадцяти років жив і працю­вав видатний учений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста, прекрасний педагог і громадський діяч Микола Пирогов.

  Метою діяльності музею є збереження особливого культур­ного середовища, яке було за життя вченого. Тут збереглися будинок, у якому жив Пирогов, і музей-аптека з інтер’єрами приймальні й операційної цього відомого на весь світ науковця. Неподалік — церква-некрополь, вона стоїть посеред парку, у яко­му й досі ростуть дерева, ним посаджені.

  Саме тут, у садибі, видатний лікар проводив складні на той час операції, що мали прекрасні результати. Відвідувачі музею мають унікальну можливість ознайомитися з медичними інструментами, які використовували в практиці тодішні лікарі, переглянути ста­ровинні друковані видання, відчути дух й атмосферу минулої епохи.

  Микола Пирогов першим у світі здійснив розподіл поране­них і хворих залежно від важкості й місця поранення, створив транспортні відділення, застосував ефірний наркоз і нерухому гіпсову пов’язку. Заслуги науковця високо оцінені медиками всьо­го світу, його відкриття застосовують у сучасній лікувальній справі.

170 слів                                                                                          За II. Гуньком

Категорія: ДПА 9 клас - диктанти 2017 О. Авраменко | Переглядів: 15271 | Додав: admin_dpa | Рейтинг: 3.1/9