ДПА

Державна підсумкова атестація

Наше опитування
В якому класі ви навчаєтесь? ?
Міні-чат
Статистика

Державна підсумкова атестація 2019

  • Раді вітати вас на нашому сайті, тут ви можете швидко і легко підготуватись до Державної підсумкової атестації, затративши мінімум зусиль та часу.

  • До ваших послуг найпопулярніші збірники завдань державної підсумкової атестації за кілька останніх років, затверджені Міністерством освіти і науки України, та відповіді до них

  • Ми оновили дизайн, та додали безліч нових відповідей та функцій. Наша команда щодня працює над покращенням сайту, що дозволить вам в короткий термін підготуватись до підсумкової атестації - ДПА та здати її на відмінно.

Головна » ДПА 9 клас - диктанти 2017 О. Авраменко

  Коли стоїш над урочищем Лелія, неподалік райцентру Царичанки, перехоплює дух. Трьохсотлітні оборонні вали, споруджені ще запорозькими козаками на перепону нападникам, поросли степовими травами й перетворилися на мальовничі кручі. Унизу розкинувся дубовий гай. Місцеві жителі кажуть, що ця місцина багата на рослини, які занесені до Червоної книги.
  Під самим райцентром, посеред степу, є дивовижна гора Ка- литва. Кажуть, то скупчення породи, принесеної сюди здалеку потужним льодовиком мільйони років тому. Ентузіасти засадили гору гектарами акації, перетворивши пам’ятку природи на пам’ятник людському завзяттю.
  А поблизу села Гупалівки, на берегах річечки Заплавки, розкинувся заповідний парк, один із найбільших в Україні.
Ще одна заповідна територія Царичанщини створена не природою, а людьми. Де береги штучного водного каналу, який через забруднення тепер перетворено на рекреаційну зону. Місцеві ентузіасти за ... Читати далі »

Категория: ДПА 9 клас - диктанти 2017 О. Авраменко | Просмотров: 9882 | Добавил: admin_dpa | Дата: 31.01.2017

 Шацькі озера — окраса Волині. Майже три десятки великих, середніх і зовсім малих озер розкинулися на просторах краю, за­ховавшись в обрамлення лісів.

 Мешканці ІІІацька, якщо мають бажання поплавати, вибира­ють чистоту Світязя. Коли треба послухати тишу, шачани їдуть до Карасинця, а щоб помилуватися красою й поплавати, то виби­рають Люцимер. Я вибираю Люцимер не лише за те, що водойма розташована за кілька метрів від мого будинку, а й за величне водне плесо, за відсутність у воді ям і безпечний відпочинок для дітей. А ще я люблю це озеро за те, що мало не з рук можна пого­дувати лебедів з лебедятами, відчути на нозі дотик рибок, що гуляють зграйками по мілководдю, поспостерігати на заболоченому березі за бобром чи ондатрою.

Лісисто-болотяні береги Люцимера чергуються з піщаними, очеретяні зарості все більше наступають на водну гладь ... Читати далі »

Категория: ДПА 9 клас - диктанти 2017 О. Авраменко | Просмотров: 13021 | Добавил: admin_dpa | Дата: 29.01.2017

  Національний музей-садиба Миколи Пирогова розташований у південно-західній частині міста Вінниці. Саме тут, у мальовничій садибі Вишня, протягом останніх двадцяти років жив і працю­вав видатний учений, геніальний хірург, анатом, творець воєнно-польової хірургії, засновник Товариства Червоного Хреста, прекрасний педагог і громадський діяч Микола Пирогов.

  Метою діяльності музею є збереження особливого культур­ного середовища, яке було за життя вченого. Тут збереглися будинок, у якому жив Пирогов, і музей-аптека з інтер’єрами приймальні й операційної цього відомого на весь світ науковця. Неподалік — церква-некрополь, вона стоїть посеред парку, у яко­му й досі ростуть дерева, ним посаджені.

  Саме тут, у садибі, видатний лікар проводив складні на той час операції, що мали прекрасні результати. Відвідувачі музею мають унікальну ... Читати далі »

Категория: ДПА 9 клас - диктанти 2017 О. Авраменко | Просмотров: 15392 | Добавил: admin_dpa | Дата: 26.01.2017

  Станція метро «Арсенальна» може похвалитися титулом най­глибшої у світі. Береги Дніпра в цьому місці настільки високі, що інженерам довелося сягнути позначки в рекордні сто п’ять метрів, так що мандрівка ескалаторами займає близько п’яти хвилин. Утім, уражає тут навіть не так глибина, як інженерна винахідли­вість. Що робити, якщо таких довгих ескалаторів просто не існує? Кияни довго думали й нарешті запропонували, здавалося б, не­реальний план: розбити спуск на дві частини, а між ними побу­дувати проміжний вестибюль.

  Але тоді постала ще одна проблема: як між двома виритими котлованами розмістити будівельників, які б зводили цей вести­бюль. І знову з’явилося революційне рішення. А якщо збудувати вестибюль на поверхні, а потім спустити його на потрібну глиби­ну? Такого у світі раніше ще ніхто не робив.

... Читати далі »

Категория: ДПА 9 клас - диктанти 2017 О. Авраменко | Просмотров: 18260 | Добавил: admin_dpa | Дата: 25.01.2017