ДПА

Державна підсумкова атестація

Наше опитування
ДПА - Державна підсумкова атестація 2016 якого предмету не вистачає найбільше? ?
Міні-чат
Статистика

Державна підсумкова атестація з біології проводиться в письмовій формі за навчальним посібником «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з біології. 11 клас. (авт. Фіцайло С. С., Скрипник Н. В., Мердух І. І., Мирна Л. П., Соболь В. І. – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013).

Посібник включає 20 варіантів атестаційних робіт, зміст яких відповідає навчальній програмі з біології для 10 – 11 класів. Атестаційна робота складається  з чотирьох частин. Перша частина включає 15 завдань у тестовій формі з вибором однієї правильної відповіді з чотирьох запропонованих. Друга частина включає 6 завдань: 2 завдання на встановлення відповідності; 1 завдання на встановлення правильної послідовності; 1 завдання з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів відповідей; 2 завдання з вибором трьох правильних відповідей з шести запропонованих. Третя частина включає 4 завдання: 2 завдання відкритого типу, які передбачають коротку відповідь; 2 задачі з трьох напрямків біології (молекулярна біологія, закономірності спадковості та мінливості, екологія екосистем). Четверта частина представлена завданнями відкритого типу, які передбачають надання учнями розгорнутої аргументованої відповіді. Зміст завдань спрямований на виявлення рівня сформованості в учнів уміння пояснювати біологічні закономірності, порівнювати біологічні об’єкти, процеси, явища, встановлювати зв'язок між будовою і функціями тощо. Завдання четвертої частини розміщено окремим блоком після варіантів атестаційних робіт.

Атестаційна робота для учнів, які вивчали біологію на академічному рівні й рівні стандарту, складається з варіанту атестаційної роботи і одного завдання четвертої частини, яке обирає учитель (усього 26 завдань). Для учнів, які вивчали біологію на профільному рівні атестаційна робота складається з варіанту атестаційної роботи і трьох завдань четвертої частини, які обирає учитель (усього 28 завдань).

Варіанти атестаційних робіт добирають загальноосвітні навчальні заклади: для кожного класу не менше десяти варіантів атестаційних робіт і не менше чотирьох варіантів завдань четвертої частини.

На виконання письмової атестаційної роботи відводиться 90 хвилин для учнів, які вивчали біологію на академічному рівні й рівні стандарту, і 120 хвилин для учнів, які вивчали біологію на профільному рівні.

Під час роботи учням не дозволяється користуватися додатковою літературою (таблицями, посібниками тощо), окрім довідкових матеріалів, розміщених у збірнику. Для проведення обчислень учні  можуть користуватися калькулятором.

Оформлення відповідей на завдання першої і другої частини здійснюються учнями у бланку, зразок якого наданий в збірнику; на завдання третьої та четвертої частин - на аркушах із штампом навчального закладу.

У загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням російською мовою державна підсумкова атестація з біології проводитиметься за посібником "Збірник завдань для державної підсумкової атестації з біології для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою (російською мовою). 11 клас" (авт. Фіцайло С. С., Скрипник Н. В., Мердух І. І., Мирна Л. П., Соболь В. І – К.: Центр навчально-методичної літератури, 2013).


Збережи в закладки
admin_dpa 10010 27.01.2022 21:32
avatar
2
Дайте відповіді!!!
avatar
1
а відповіді дайте
avatar